Strona Główna   Kontakt   Warto przeczytać Jesteś 145593 gościem.
 
AKTUALNOŚCI
 

100 LAT OBJAWIEŃ W FATIMIE., 2017-04-20 11:01:45
13 maja 2017 roku przypada setna rocznica objawień fatimskich. Wierzymy, że czekające nas uroczystości, będą czasem wielu łaski z nieba. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do współpracy w wypełnianiu się obietnic przekazanych przez Matkę Bożą. Przygotowujemy się do tego wydarzenia przez wielką, trwającą już dziewięć lat Nowennę, która rozpoczęła się 13 maja 2009 roku, a zakończy 13 maja 2017. Niech będzie to czas modlitwy, niech będzie to czas poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryi i życia na co dzień tym poświęceniem, niech będzie to czas ofiary otwierającej niebo dla grzeszników, niech będzie to wreszcie czas zgłębiania prawdy o naszej Matce, by w ten sposób spełnić życzenie Jezusa, by Maryja była „bardziej znana, czczona i kochana”.
Siostry prezentki zapraszają na uroczystości związane z jubileuszem do kościoła św. Jana w Krakowie, dnia 6 i 13 maja o godz. 14.30. Szczegółowe informacje na plakacie!
 
 

ALLELUJA - JEZUS ŻYJE!, 2017-04-15 18:31:33
Dlaczego szukacie żywego wśród umarłych?
Wszystkim naszym drogim przyjaciołom, dobrodziejom, znajomym i naszym kochanym rodzinom życzymy pełnych radości, pokoju i miłości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Niech świętowanie Paschy Jezusa Chrystusa da nam wszystkim nadzieję na udział w zwycięstwie Chrystusa nad grzechem i śmiercią, a Jego światło niech rozproszy wszystkie ciemności naszych serc i umysłów.
Z modlitwą Siostry Prezentki
 
 

KRZYŻU ŚWIĘTY NADE WSZYSTKO..., 2017-04-14 12:43:26
W Wielki Piątek gromadzimy się w kościele na sprawowaniu pamiątki męki i śmierci Pana naszego Jezusa Chrystusa. Liturgia zaprosi nas do rozważania biblijnego opisu męki Pańskiej, a następnie do adoracji i uczczenia Krzyża świętego.
Podkreślona jednak zostanie bardziej chwała odkupienia przez krzyż niż poniżenie przez mękę. Wspominając śmierć Chrystusa, pamiętajmy, iż nie była ona dla Niego klęską i przegraną, nie była tez niespodzianką, bo nieraz zapowiadał ją swoim uczniom. Śmierć Chrystusa była zwycięstwem i została opromieniona blaskiem zmartwychwstania.
A czym dla mnie jest Krzyż?
Czy jesteś synem/córką Króla królującego z drzewa Krzyża?
 
 

WIELKI CZWARTEK I KAPŁAŃSTWO!, 2017-04-14 12:30:21
Wielki Czwartek to święto ruchome w Kościele Katolickim przypadające 3 dni przed Wielkanocą. Jest to jednocześnie początek trzydniowego Triduum Paschalnego na pamiątkę Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.
W tym dniu, w godzinach porannych, odprawiana jest uroczysta Msza Krzyżma Świętego w katedrze przez biskupa danej diecezji i koncelebrowana przez księży tej diecezji. Podczas uroczystości dokonywane jest m.in. poświęcenie olejów używanych do namaszczenia chorych w parafiach a kapłani w obecności biskupa odnawiają swoje przyrzeczenia kapłańskie.

Wieczorem w Wielki Czwartek odprawiana jest uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna Triduum Paschalne. Sprawowana jest na pamiątkę Ostatniej Wieczerzy, podczas której Jezus Chrystus ustanowił w obecności swoich apostołów sakrament Eucharystii oraz sakrament kapłaństwa.
Z tej okazji życzymy wszystkim kapłanom, by formowali swego ducha kapłańskiego poprzez głoszenie Słowa Bożego, sprawowanie sakramentów świętych, na modlitwie, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w oddaniu się służbie.
Dziękujemy im, że z oddaniem podejmują codzienną troskę towarzyszenia ludziom na drodze ich wiary.
W tym trudzie nie możemy pozostawić ich samych w obliczu wielorakich wyzwań i duchowych zagrożeń, gdyż została im powierzona troska o to, aby ziarno Bożego Słowa było przekazywane przez wszystkie pokolenia.
 
 

WOLNOŚĆ JEST W NAS!, 2017-03-22 21:15:33
Wolność! Któż z nas nie dąży i nie pragnie być człowiekiem wolnym? Mało kto czuje i mówi o sobie jako o osobie wolnej. A przecież wolność została nam nadana i naszym staraniem powinno być jej podtrzymanie i mądre wykorzystywanie, a nie dążenie do niej, co świadczy, że wolność już utraciliśmy.
Wolność jest najwyższym wymiarem miłości Boga do człowieka.
Nie mylmy wolności z egocentryzmem!
Aby wolność zachować i ochronić, musimy się o nią modlić, unikać niezdrowej ciekawości, nudy, złych pragnień i przywiązań oraz zawalczyć o wolność przy pomocy Patronki Wolności - Maryi!
Siostry prezentki zapraszają ludzi wolnych i zniewolonych na modlitewne spotkanie do kościoła św. Jana - 24 marca o godz. 18. Spotkanie poprowadzi ks. dr Tomasz Szopa.
 
first prev 1 z 9 next last