Strona Główna   Kontakt   Warto przeczytać Jesteś 264328 gościem.
 
AKTUALNOŚCI
 

REKRUTACJA DO SZKÓŁ SIÓSTR PREZENTEK! , 2018-03-12 10:51:47

Rozpoczęła się rekrutacja do liceum i szkół podstawowych u Sióstr Prezentek w Krakowie i Rzeszowie. Jeśli chcesz uczęszczać od liceum i chcesz posłać dziecko do szkoły podstawowej, która pomoże Ci przygotować syna/córkę na przyjęcie wartości duchowych i intelektualnych oraz w spotkaniu ze współczesną rzeczywistością - odwiedź strony naszych szkół w KRAKOWIE i w RZESZOWIE oraz zapoznaj się z ich regulaminem.
ZAPRASZAJĄ SIOSTRY PREZENTKI!
 
 

WIELKI POST W PRAKTYCE!, 2018-02-15 20:55:13

W czasie Wielkiego Postu w kościele św. Jana w Krakowie:
- Droga Krzyżowa w każdy piątek po Mszy św. o godz. 14.30
- Gorzkie żale w każdą niedzielę o godz. 17.15
Rekolekcje wielkopostne będą się odbywały w II Niedzielę Wielkiego Postu (25 lutego), w III Niedzielę Wielkiego Postu (4 marca) i w IV Niedzielę Wielkiego Postu (11 marca), a poprowadzi je o. Benedykt Kordula OFM w czasie Mszy św. o godz. 14.30 i o godz. 18.00

Siostry Prezentki zapraszają!
 
 

ŚRODA POPIELCOWA - 14 LUTEGO!, 2018-02-13 20:26:13
W tym roku to wszystko jakieś takie bardziej skomplikowane, prima aprilis w Wielkanoc, a Środa Popielcowa w Walentynki. Można biadolić i pytać: jak żyć, ale jakoś sobie trzeba z tym poradzić.
Można oczywiście Wielki Post traktować jak kolejny wymysł katolików, którzy wszędzie szukają nie tyle Zbawienia, co cierpienia i umartwiania się, można nadawać na księży, że uprzykrzają życie zwykłym ludziom, a sami czegoś nie przestrzegają, można mieć wizję Boga, która z wielkim paluchem patrzy na dół i smaga tych, którzy z wypiekami na twarzy kierują w Jego stronę klasyczne już sformułowanie: nie będziesz mi mówić, jak mam żyć. Można to wszystko robić, ale po co? Tym bardziej, że żadne z powyższych zdań nie jest prawdziwe, a bazuje na stereotypach.
A gdyby tak połączyć jedno i drugie? Sprawić, że Środa Popielcowa nie straci swojego charakteru, a jednocześnie wyrazić miłość do ukochanej osoby? Przecież Bóg nie chce naszego nieszczęścia, ale spełnienia i radości? Jak połączyć ogień miłości z wielkopostnym popiołem? (za deon.pl)
 
 

REKOLEKCJE W KLASZTORZE!, 2018-02-10 10:37:00
Gdy milknie gwar na szkolnych korytarzach i nie słychać już lekcyjnych dzwonków, gdyż uczniowie wyjechali na ferie zimowe, siostry prezentki rozpoczynają w Krakowie swoje doroczne rekolekcje zakonne. Jest to dla nich czas odpoczynku, ale przede wszystkim czas regeneracji sił duchowych w obecności Pana.
Od 10 - 17 lutego 2018 roku zapraszamy wszystkie prezentki (po 65 roku życia) na sześciodniowe rekolekcje, które poprowadzi ks. Kazimierz Wolan - saletyn, w kościele św. Jana w Krakowie.
A wszystkich naszych przyjaciół, dobrodziejów i znajomych prosimy o duchową pomoc, byśmy wykorzystały dobrze dany nam czas i zawsze były gotowe na spotkanie z Oblubieńcem.
 
 

2 LUTEGO - DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO., 2018-02-01 20:57:37
W święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego, obchodzony jest Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. To dzień, kiedy w sposób szczególny zwracamy uwagę na świadków obecności Boga w świecie, jakimi są osoby konsekrowane. Tradycyjnie w tym dniu odbywa się także zbiórka na rzecz zakonów kontemplacyjnych.

W Polsce żyje ok. 32 tys. osób konsekrowanych – wśród nich zakonnicy, siostry zakonne ze zgromadzeń czynnych i kontemplacyjnych, a także osoby skupione w instytutach, stowarzyszeniach i wspólnotach świeckich oraz dziewice i wdowy konsekrowane, a także pustelnicy. W Polsce jest około 18 tysięcy sióstr zakonnych należących do 105 zgromadzeń czynnych. Zakony męskie skupiają 11 942 zakonników, wśród których jest 9302 kapłanów i 1313 braci. Natomiast w zakonach kontemplacyjnych żyje 1281 sióstr. Około 1150 osób należy do instytutów i wspólnot życia konsekrowanego. W Polsce jest też 267 dziewic konsekrowanych, 305 wdów i 2 wdowców oraz 2 pustelnice i 1 pustelnik.
 
first prev 1 z 11 next last