Strona Główna   Kontakt   Warto przeczytać Jesteś 213521 gościem.
 
AKTUALNOŚCI
 

20 LAT MINĘŁO..., 2017-10-14 22:00:30

W 2017 roku obchodzimy 20-lecie istnienia Szkoły Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Z tej okazji Zgromadzenie i Dyrekcja szkoły wraz z uczniami serdecznie zapraszają wszystkich Rodziców i Absolwentów na Uroczystości Jubileuszowe,które odbędą się w dwóch terminach:
16 października 2017 r. o godz. 11.00
22 października 2017 r. o godz. 17.00

w budynku Szkoły, ul. ks. Jałowego 1 w Rzeszowie. Szczegółowe informacje o programie Jubileuszu znajdziesz na stronie szkoły!
 
 

NOC POEZJI - ZAPRASZAMY!, 2017-10-04 22:15:46
7 października 2017 roku będzie miała miejsce w Krakowie NOC POEZJI. W kościele św. Jana u sióstr prezentek, przy ul. św. Jana 7 pragniemy Państwu przypomnieć ROMANA BRANDSTAETTERA i jego niezwykłe wiersze.
W programie pt. RACHUNEK KAMIENI wystąpią:
-Agata Bernadt
-Dariusz Kowalski
-Paweł Piątek

Koncert odbędzie się 7 października wieczorem, o godz. 20.00.
Serdecznie zapraszają Siostry Prezentki, Urząd Miasta Krakowa i Krakowskie Przedmieście.
 
 

MODLIMY SIĘ ZA BPA G. RYSIA!, 2017-09-15 13:56:32
Uradowała nas i równocześnie zasmuciła nominacja bpa Grzegorza Rysia na metropolitę łódzkiego. Z jednej strony biskup, jako następca apostołów jest posłany do wszystkich i nie możemy go sobie przywłaszczać. Chociaż jedna diecezja traci a druga zyskuje, to jednak dobro pozostaje w jednym Kościele (za ks. Mariusz Wedziuk). Najtrudniej przyzwyczaić się będzie do tego, że bpa Grzegorza można było spotkać na ulicy, porozmawiać w zakrystii, zaprosić do domu, był nasz - lokalny, a teraz musimy się Nim podzielić z Kościołem. Ale z całego serca życzymy Mu wiele światła i asystencji Ducha Świętego, dobroci i miłości diecezjan oraz obiecujemy naszą pamięć w modlitwie. Teraz Łódź zbliżyła się do Krakowa przez osoby naszych Metropolitów!!!
 
 

POŚWIĘCENIE KAPLICY W JORDANOWIE!, 2017-09-15 12:17:10
W święto Podwyższenia Krzyża - 14 września, odbyło się w naszym domu zakonnym w Jordanowie poświęcenie kaplicy, którego dokonał ks. proboszcz jordanowski Paweł Gunia. W poświęceniu wzięły udział wszystkie siostry i mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie oraz pracownicy i wykonawcy nowej kaplicy wraz z zaproszonymi gośćmi. Wszystkim dziękujemy za modlitwę i zaangażowanie w odnowienie kaplicy, która odtąd służyć będzie nie tylko wspólnocie zakonnej, ale również niepełnosprawnym mieszkankom domu. Wszystkie intencje dobrodziejów przedstawiamy Panu Bogu w naszych codziennych modlitwach - Siostry Prezentki.
 
 

VII TYDZIEŃ WYCHOWANIA!, 2017-09-11 22:00:57
W centrum procesu wychowania stoi człowiek, który powinien być postrzegany nie jako przedmiot formowania, ale jako uczestnik dialogu, który kształtuje obie strony – wychowawcę i wychowanka – piszą biskupi w liście pasterskim z okazji VII Tygodnia Wychowania, który rozpoczął się w Kościele w Polsce 10 września.

Maryja wychowawczynią pokoleń – to hasło, wokół którego koncentrować się będą wydarzenia związane z Tygodniem Wychowania. Temat został wybrany ze względu na trzechsetletnią rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. – Maryja doznaje czci we wszystkich pokoleniach wierzących a jednocześnie jest ich nauczycielką i przewodniczką – piszą biskupi w liście pasterskim przed Tygodniem Wychowania. Rozważają w nim to, czego uczą się od Matki Bożej kolejne generacje odwiedzające jasnogórskie sanktuarium.

Biskupi wskazują też na zaufanie jako fundament wychowawczy. Zauważają, że rodzice, którzy cieszą się zaufaniem dzieci, są pierwszymi powiernikami ich trudnych spraw, a to jest najlepszym zabezpieczeniem przed złem.
 
first prev 1 z 9 next last