Strona Główna   Kontakt   Warto przeczytać Jesteś 204905 gościem.
 
AKTUALNOŚCI
 

MODLIMY SIĘ ZA BPA G. RYSIA!, 2017-09-15 13:56:32
Uradowała nas i równocześnie zasmuciła nominacja bpa Grzegorza Rysia na metropolitę łódzkiego. Z jednej strony biskup, jako następca apostołów jest posłany do wszystkich i nie możemy go sobie przywłaszczać. Chociaż jedna diecezja traci a druga zyskuje, to jednak dobro pozostaje w jednym Kościele (za ks. Mariusz Wedziuk). Najtrudniej przyzwyczaić się będzie do tego, że bpa Grzegorza można było spotkać na ulicy, porozmawiać w zakrystii, zaprosić do domu, był nasz - lokalny, a teraz musimy się Nim podzielić z Kościołem. Ale z całego serca życzymy Mu wiele światła i asystencji Ducha Świętego, dobroci i miłości diecezjan oraz obiecujemy naszą pamięć w modlitwie. Teraz Łódź zbliżyła się do Krakowa przez osoby naszych Metropolitów!!!
 
 

POŚWIĘCENIE KAPLICY W JORDANOWIE!, 2017-09-15 12:17:10
W święto Podwyższenia Krzyża - 14 września, odbyło się w naszym domu zakonnym w Jordanowie poświęcenie kaplicy, którego dokonał ks. proboszcz jordanowski Paweł Gunia. W poświęceniu wzięły udział wszystkie siostry i mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie oraz pracownicy i wykonawcy nowej kaplicy wraz z zaproszonymi gośćmi. Wszystkim dziękujemy za modlitwę i zaangażowanie w odnowienie kaplicy, która odtąd służyć będzie nie tylko wspólnocie zakonnej, ale również niepełnosprawnym mieszkankom domu. Wszystkie intencje dobrodziejów przedstawiamy Panu Bogu w naszych codziennych modlitwach - Siostry Prezentki.
 
 

VII TYDZIEŃ WYCHOWANIA!, 2017-09-11 22:00:57
W centrum procesu wychowania stoi człowiek, który powinien być postrzegany nie jako przedmiot formowania, ale jako uczestnik dialogu, który kształtuje obie strony – wychowawcę i wychowanka – piszą biskupi w liście pasterskim z okazji VII Tygodnia Wychowania, który rozpoczął się w Kościele w Polsce 10 września.

Maryja wychowawczynią pokoleń – to hasło, wokół którego koncentrować się będą wydarzenia związane z Tygodniem Wychowania. Temat został wybrany ze względu na trzechsetletnią rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. – Maryja doznaje czci we wszystkich pokoleniach wierzących a jednocześnie jest ich nauczycielką i przewodniczką – piszą biskupi w liście pasterskim przed Tygodniem Wychowania. Rozważają w nim to, czego uczą się od Matki Bożej kolejne generacje odwiedzające jasnogórskie sanktuarium.

Biskupi wskazują też na zaufanie jako fundament wychowawczy. Zauważają, że rodzice, którzy cieszą się zaufaniem dzieci, są pierwszymi powiernikami ich trudnych spraw, a to jest najlepszym zabezpieczeniem przed złem.
 
 

IDŹCIE I GŁOŚCIE!, 2017-08-30 15:56:19
Wesele się skończyło! Zdjęcia zrobione! Nasze siostry zostały zaślubione Bogu i teraz muszą wstać od weselnego stołu, aby iść z Chrystusem wszędzie tam, gdzie będą Mu potrzebne, pójdą służyć i kochać oraz opatrywać rany ludzkich serc, gdyż głównym powołaniem sióstr prezentek jest niesienie miłości tam, gdzie jej brakuje. (por. z homilii o. Marka Inglota SJ)
Życzymy im jeszcze raz, aby wierzyły, kochały za drugich i zamiast nich. Tak staną się pomocnikami Boga. To przyniesie im szczęcie! A my będziemy im w tym zawsze wiernie towarzyszyć modlitwą i obecnością – siostry prezentki.
 
 

ZAŚLUBINY Z BOGIEM!, 2017-08-25 14:28:27
Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej - 26 sierpnia 2017 roku jest dla prezentek podwójnym świętem. Obok uroczystych obchodów 300-lecia koronacji Jej Obrazu na Jasnej Górze, prezentki wraz z Maryją świętować będą tego dnia również dzień zaślubin dwóch młodych sióstr z Jezusem w Zgromadzeniu Sióstr Prezentek w Krakowie.
Na uroczystość weselną, która odbędzie się w kościele św. Jana, przy ul. św. Jana 7, o godz. 11.00, zapraszają bardzo serdecznie s. Regina i s. Estera, którym życzymy przede wszystkim wiernego kroczenia za Chrystusem i oddania siebie na przepadłe w służbie Maryi.
Otaczamy ich miłością i szczerą modlitwą!
 
first prev 1 z 11 next last