Strona Główna   Kontakt   Warto przeczytać Jesteś 276890 gościem.
 
AKTUALNOŚCI
 

NIEDZIELA DOBREGO PASTERZA, 2018-04-22 15:25:00
Dziś przypada 55. Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna też Tydzień Modlitw o Powołania.
Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana – to tytuł tegorocznego Orędzia Ojca Św. Franciszka na ten dzień. Papież zachęca do podjęcia ryzyka wyboru. Pan nadal dziś powołuje do pójścia za Nim. Nie wolno nam czekać, aż będziemy doskonali – mówi Franciszek.
Przez najbliższy tydzień będziemy modlić się w intencji powołań do życia kapłańskiego, konsekrowanego i misyjnego.

W ubiegłym roku do kapłaństwa przygotowywało się na świecie 2163 kandydatów. Co trzeci ksiądz w Europie jest Polakiem.
Dzień Modlitw o Powołania po raz pierwszy był obchodzony 12 kwietnia 1964 r. z inicjatywy papieża Pawła VI.
 
 

TYDZIEŃ BIBLIJNY!, 2018-04-16 12:18:47
Pod hasłem - Weźmijcie Pismo Święte! - w niedzielę 15 kwietnia miał miejsce II Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej - Mateusz Morawiecki.
Uroczysta celebracja Narodowego Dnia Czytania Pisma Świętego odbyła się pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego – z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej w katedrze na Wawelu, o godz.10.00.

Niedziela Biblijna rozpoczęła X Tydzień Biblijny (15-22 kwietnia). Będzie mu towarzyszyło hasło związane z rokiem duszpasterskim: Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym! Nawiązuje ono do wydarzenia z życia apostołów, którzy pośród prześladowań modlili się do Boga o pomoc. I – jak pisze św. Łukasz: wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym i głosili odważnie słowo Boże (por. Dz 4,31).

Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. W tym roku przedmiotem lektury jest List do Rzymian św. Pawła Apostoła. Niech te teksty będą inspiracją w codziennej modlitwie i rachunku sumienia. Zachęcamy, by w tym czasie tak zorganizować sobie zajęcia, aby spotkać się osobiście lub w rodzinie, czy parafii na czytaniu Słowa Bożego.

 
 

ODESZŁA OD NAS S. EWELINA!, 2018-04-09 23:07:26
S. EWELINA HELENA SIUDZIŃSKA odeszła od nas do Domu Ojca po długiej i ciężkiej chorobie, dnia 9 kwietnia 2018 roku, w wieku 79 lat, w klasztorze przeżyła 58 lat.

MSZA ŚW. ŻAŁOBNA zostanie odprawiona w kościele św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty (Sióstr Prezentek) w Krakowie, przy ul. św. Jana 7,
w piątek 13 kwietnia 2018 roku, o godz. 10.00. Odprowadzenie Zmarłej od bramy Cmentarza na Salwatorze do zakonnego grobowca będzie miało miejsce o godz. 12.00 - w tym samym dniu.

O modlitwę za zmarłą Siostrę proszą Siostry Prezentki!
WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ JEJ DAĆ, PANIE!
 
 

ZMARTWYCHWSTAŁ!!!, 2018-03-31 23:27:49
To najpiękniejszy dzień: śmierć została pokonana! Co dla człowieka było absolutnie niemożliwe, właśnie tego dokonał Bóg.
Jezus pokonał tego, który dzierży władzę nad śmiercią. Zniszczył ostatecznie jego monopol interpretacyjny na życie. Objawiając Miłość Boga wszedł w skrajne wyniszczenie i śmierć najhaniebniejszą ze wszystkich, ale Bóg go wskrzesił. Odtąd krzyż i śmierć straciły dla wierzących w Niego charakter definitywnego wyroku i opuszczenia przez Boga. (por. S. Łucarz SJ, deon.pl))
Cieszmy się,że śmierć nas nigdy nie zmiażdży!
 
 

CISZA SPOWIŁA ZIEMIĘ..., 2018-03-30 20:58:22
Odszedł Pasterz od nas,
Zdroje wody żywej,
Zbawca, Źródło Łaski,
Miłości prawdziwej.

Odszedł Pasterz nasz,
Co ukochał lud.
O Jezu, dzięki Ci,
Za Twej męki trud!

Ten co pierwszych ludzi
Złowił w swoje sidła,
Sam już w więzach leży
Opadły Mu skrzydła.
 
first prev 1 z 10 next last