Strona Główna   Kontakt   Warto przeczytać Jesteś 194711 gościem.
 
AKTUALNOŚCI
 

SAM NA SAM Z BOGIEM!, 2017-08-15 19:01:39

W dniach 16 – 23 sierpnia 2017 roku w Krzeszowicach/Kraków odbędzie się kolejna sesja rekolekcji dla sióstr Prezentek, które będą odnawiać się duchowo, trwając w ciszy i skupieniu na modlitwie przez sześć pełnych dni.
Rekolekcje to czas wyjątkowy, czas święty… Dlatego tak ważne jest modlitewne wsparcie, o które siostry proszą!
Szczególnie otaczamy modlitwą s. M. Reginę Dąbrowską i s. M. Esterę Radkiewicz, dla których jest to czas bezpośredniego przygotowania do ślubów wieczystych (26 sierpnia 2017 roku).
 
 

WNIEBOWZIĘTA!, 2017-08-15 11:33:16

Przekonanie o tym, że Pan Jezus nie pozostawił ciała swojej Matki na ziemi, ale je uwielbił, uczynił podobnym do swojego ciała w chwili zmartwychwstania i zabrał do nieba, było powszechnie wyznawane w Kościele katolickim. Już w VI wieku cesarz Maurycy (582-602) polecił obchodzić na Wschodzie w całym swoim państwie w dniu 15 sierpnia osobne święto dla uczczenia tej tajemnicy.
W polskiej (i nie tylko) tradycji dzisiejsze święto zwane jest również świętem Matki Bożej Zielnej. Na pamiątkę podania głoszącego, że Apostołowie zamiast ciała Maryi znaleźli kwiaty, poświęca się kwiaty, zioła i kłosy zbóż. Lud wierzy, że zioła poświęcone w tym dniu za pośrednictwem Maryi otrzymują moc leczniczą i chronią od chorób i zarazy. Rolnicy tego dnia dziękują Bogu za plony ziemi i ziarno, które zebrali z pól.(za brewiarzem)
 
 

ZRANIONE SERCE!, 2017-06-16 14:59:37
23 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odrzucone Boskie Serce wciąż płonie miłością, przebacza i pragnie odnowić relację miłości, którą człowiek zniszczył poprzez grzech. „Uleczę ich niewierność i umiłuję ich z serca, bo gniew mój odwrócił się od nich” (Oz 14,5).

Miłość Serca Jezusowego do nas jest rzeczywiście niezmienna i trwała. To złość grzechów, które często popełniamy, sprawia, że niejednokrotnie nasza wiara się załamuje i słabnie, pewność miłości Boga maleje, a na jej miejsce przychodzi zobojętnienie, rezygnacja, a niekiedy także rozpacz. Zdarza się wówczas, że odnosimy się do Stwórcy z wyrzutem, że On nas opuścił, że przestał się nami interesować. Dobry Bóg jest wtedy najbliżej nas, zna te nasze wątpliwości i sam daje na nie odpowiedź: „Mówił Syjon: «Pan mnie opuścił, Pan o mnie zapomniał». Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie. Oto wyryłem cię na obu dłoniach” (Iz 49,14-16).
Jakże wielka jest dobroć i miłość Boga! Jak wiele nam wybacza, by przekonać nas o swojej wiernej miłości! Niewyobrażalny wręcz obraz matki porzucającej swoje dziecko służy temu, by ukazać, że wielkość i stałość miłości Stwórcy wobec nas nie ma sobie równej i do żadnej innej miłości nie może zostać porównana! (za profeto.pl)
 
 

IMIENINY BŁ. ZOFII, 2017-05-15 08:19:46
Obchodzimy dzisiaj liturgiczne wspomnienie bł. Zofii Czeskiej, która uczy nas czynnego zaangażowania w sprawy Kościoła i mądrego oddanie się dziełu wychowania dzieci i młodzieży. Szczególnie dzisiaj bł. Zofia stawia nam pytania: Czy troska o wychowanie i prawidłowy rozwój młodego człowieka jest naszym priorytetem? Jaki mamy obraz kobiecości i jaka jest rola kobiety w Kościele?
Niech dzisiejsze święto będzie okazją do zastanowienia się nad powyższymi pytaniami, a wszystkim Zosiom życzymy Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa bł. Zofii, by miały wszelkie okazje ku temu, aby być mądrymi, pięknymi i pobożnymi kobietami w swoich rodzinach, miejscach pracy i w Kościele.
O to modlą się dla siebie i wszystkich dzisiejszych solenizantek - Siostry Prezentki
 
 

ŻEGNAMY SIOSTRĘ JOASIĘ!, 2017-05-09 23:12:34

Siostra Jaonna Genowefa Franas ze Zgromadzenia Sióstr Prezentek, opatrzona świętymi Sakramentami, odeszła do Domu Ojca, dnia 9 maja 2017 roku, w wieku 79 lat. W klasztorze przeżyła 61 lat. Przez długie lata posługiwała jako zakrystianka w parafii p.w. św. Andrzeja Boboli w Bukownie.

MSZA ŚW. ŻAŁOBNA zostanie odprawiona w kościele św. Andrzeja Boboli w Bukownie/Olkusza, dnia 11 maja 2017 roku, o godz. 13,00.
Po Mszy św. nastąpi odprowadzenie Zmarłej do grobowca zakonnego na cmentarzu parafialnym w Bukownie.
O modlitwę za zmarłą Siostrę proszą Siostry Prezentki.
 
first prev 1 z 10 next last